Hakkımızda

Hakkımızda

2. DÖRTER CONSTRUCTION FAMAGUSTA MARATHON

Tüm şehirlerde olduğu gibi Mağusa’mızda da bir Maraton koşusu olmasını her zaman hayal ettik. Şimdi bu hayali sizler ile birlikte gerçeğe dönüştürüyoruz. Geçen yıl 1. sini gerçekleştirdiğimiz organizasyona bu yıl tam maratonu da katarak Mağusa Maratonunu gerçekleştiriyoruz. Organizasyon kalitesinin en üst seviyede olması ve tüm katılımcıların yarış gününü tam bir şenlik havasında geçirmeleri için tüm motivasyonumuz ile çalışıyoruz.

2. Dörter Construction Famagusta Marathon’un 1. hedefi Mağusa şehrini uluslararası ve ulusal tüm sporseverler ile buluşturmaktır. Bu hedefimiz doğrultusunda tüm Dünya’da olduğu gibi şehirler ile bütünleşen ve markalaşmalarında önemli rol oynayan 2. Dörter Construction Famagusta Marathon organizasyonunu 7 Nisan 2024 Pazar günü gerçekleştiriyoruz.

Parkur Mağusa şehrinin en güzel noktalarından geçerek kıyı şeridini de içine alan, düz ve hızlı bir parkurdur. Uluslararası ve ulusal tüm koşucuların en iyilerini yapabilmeleri için mükemmel bir ortam olacağının garantisini veriyoruz.

Organizasyon Ekibimiz

ORGANİZASYON EKİBİMİZE TEŞEKKÜRLER

Image

Uzm. Spor Bil. Yetkin Öngün

Organizasyon Başkanı

1989 yılında Londrada doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mağusa’da tamamladıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesinde Spor Yöneticiliği bölümünden bölüm birinciliği ile mezun oldu. Sonrasında yine Yakın Doğu Üniversitesi’nde Antrenman Bilimleri üzerine Yüksek lisan eğitimini tamamladı. Şu an Yakındoğu üniversitesinde Doktorasını tamamlamak üzeredir. 2014-2020 yılları arasında DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi – Spor Bilimleri Bölümünde öğretim görevlisi olarak görev aldı. Birçok spor salonunun yöneticiliğini ve kurulumunu yaptı. Şuan CrossXtreme Spor salonunun sahibi olarak çalışmaktadır. Yöneticilik ve Spor yöneticiliği alanında eğitimler almış ve spor organizasyonları alanında birçok çalışma yapmıştır. American Council on Exercise (ACE Fitness ) – Personal Training and Group Training – Eğitim European Registers of Exercise Professionals (EHFA) European Health & Fitness Association (EREPS) T.C Milli Eğitim Bakanlığı Kişiye Özel Sağlıklı ve Zindelikli Yaşam Eğitmenliği Sertifika Sınavı gibi birçok sertifika programına ve kongreye katılmıştır. 2014 yılında Mağusada düzenlenen Magem Mağusa Halk Koşusunun yöneticisi ve proje sahibidir. 2021 yılından itibaren her yıl düzenlenen Long Beach Games Uluslararası Fonksiyonel Fitness yarışmasını organize etmekte ve yönetmektedir. Halen sosyal sorumluluk projeleri üretmekte ve hayata geçirmektedir.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

Image

Prof. Dr. Cevdet Tınazcı

Başkan Yardımcısı, Atletizm Federasyonu İletişim ve İş birliği Sorumlusu, Yarışma Alanı Organizasyon ve Koordinasyon Sorumlusu

1971 yılında limasolda doğdu. İlk, orta ve lise eğitimi KKTC’de tamamladıktan sonra Lisans eğitimi için gittiği Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Yüksek lisans ve Doktorasınıda tamamladıktan sonra. 2001 yılında KKTC’ye geri döndü. Aynı yıl YDÜ Spor Bilimleri Fakültesinde çalışmaya başladı. KKTC Ulusal Federasyonlar bünyesinde açılan Antrenör Eğitimi kurslarında idareci ve eğitmen olarak görev almaktadır. 2004 yılında gerçekleştirilen “EUROFİT” projesinde yürütücü olarak görev almıştır. 2008-2009 yılları arasında KKTC Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde oluşturulan “Beden Eğitimi Dersinin Güncelleştirilmesi” kurulunda görev aldı. 2010 yılından itibaren KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu üyeleğini 5 yıl boyunca sürdürdü. 2010 yılında gerçekleştirilen “1. Çocuk ve Spor Kongre”sinde Kongre düzenleyicisi olarak görev almıştır. 2011 yılının Ocak ayından itibarende “KKTC Dopingle Mücadele Kurulu” başkanlığını 7 yıl boyunca  yürüttü. Şu ana kadar 4 kitap, 26 ulusal ve uluslararası kongrede sunulmuş bildiri ve 14 uluslararası (İndeksli) dergide çalışmaları basılmıştır.
Şu anda KKTC Atletizm Federasyonu Asbaşkanlığı görevini yürütmektedir. 2004 yılından itibaren ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenen yol koşularında yarışmaktadır.

Image

Ekrem Barkın Elidemir

Başkan Yardımcısı, Yarışma Alanı Organizasyon ve Koordinasyon Sorumlusu, Ana Sponsor İletişim Sorumlusu

1988 Gazimagusa doğumlu evli ve bir cocuk babasıdir. Gazi ilkokulunda başladığı eğitim hayatına Canbulat ortaokulu ve Namık Kemal lisesi ile devam etti.Üniversite egitiminini Yakın Doğu Universitesinde Spor Bilimleri bölümünden mezun olarak tamamlamistir. Cesitli is kollarinda calistiktan sonra is hayatina Dorter inşaat sirketinde devam etmektedir. Bakim onarim birimi sorumlusu olarak görev yapmaktadir. Ayrica sponsorluk ve sosyal projeler alan sorumlusu olarakta gorevlendirilmistir.

Image

Orçun Kansu

Sosyal Medya ve Reklam Sorumlusu

27 Şubat 1990 yılında, Gazimağusa da doğdum.
Ilk öğretimimi Gazi Ilkokulu’nda tamamladıktan sonra ortaokul ve lise için Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nde eğitim aldım.
Daha sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi, Mimarlik Fakültesi, İç Mimarlık bölümünde egitimime devam ettim.
Mezun olduktan sonra askerlik için hazırladığım subaylik sınavını kazandım.3 ay süren eğitimimden sonra Tuzla Piyade okulundan Asteğmen olarak mezun oldum. Kalan 9ay, Lefkoşa da askerliğimi tamamladim. Kariyerime, ilgi duyduğum ve severek yaptığım, görsel tasarım işiyle başladım. Günümüzde yaygin olan sosyal medya için görsel ve videolar hazırlıyorum. Ileri derecede Photoshop, Lighroom, VN gibi görsel programları kullanabiliyorum. Onun yanında mesleğim gereği iki ve üç boyutlu programlar olan Autocad, SkechUp ve 3dsmax programlarını da kullanabiliyorum. Son 4 yıldır günümüzde popülaritesi artmış sosyal medya üzerine yoğunlaştım. Son iki yıldır tekrarlanan ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Long Beach Games yarışmasının, tüm görsel ve sosyal medya tasarımlarını ve sosyal medya yönetimliğini yaptım. Bu yıl gerçekleşecek olan Long Beach Games 2023 için çalışmalarımız ve tasarımlarım devam ediyor. Yine bu yıl gerçekleşecek olan bu denli büyük ve ilk kez gerçekleşecek olan bu organizasyonun da tüm tasarım, görsel tasarım ve sosyal medya yönetimliğini yapmaktan da gurur duyuyorum.

Image

Celil Kocatürk

Yarışma Parkuru Sorumlusu

1987 Mağusa doğumlu olup İlk ve orta öğrenimini Mağusa da tamamlamış, 2011 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat  ve Teknik Çizim Teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. İş hayatını Gazimağusa Belediyesinde sürdürmektedir. Öğrenim hayatı boyunca çeşitli spor faaliyetleri içerisinde aktif olarak yer almıştır.
Daü kulüp takımında 15 yıl süresince Hentbol oynamış milli takım seviyesinde görev almıştır. Beşparmak Hentbol Takimi ile 2 yil Türkiye Bölgesel 1. Liginde mücadele etmistir. 2014 yılından itibaren Fonksiyonel Fitness (Crossfit) ile ilgilenmektedir. Bu yil 3.sü düzenlenecek olan Long Beach Games Fonksiyonel Fitness yarışmasında organizasyon kadrosunda yer almaktadır.

Image

Süleyman Rebge

Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim ve İş birliği Sorumlusu

1993 yılında Lefkoşa’da doğdu. Öğretim hayatında voleybol ve futbol okul sporlarında bir çok ulusal ve uluslararası başarı elde etti. Doğu Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Mezun olduktan sonra Yakındoğu Üniversitesi Beden Eğitimi alanında Yüksek Lisans yaptı. Şuanda Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesinde  Spor Pazarlaması ve Markalaşması üzerinde doktora eğitimine devam etmektedir. 2016-2018 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2014’ten beri spor yazarlığı ve futbol altyapı akademilerinde görev yapmaktadır. 2014 yılında düzenlenen Mağusa Halk Koşusunda görev almış olup, geçmişte özel eğitim merkezi, voleybol yaz okulu ve final ilkokulunda çalışmıştır.Şuanda plaj voleybolu ve futbol gibi özel spor organizasyonları düzenlemekte ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Sosyal ve Kültürel İşler Rektör yardımcısı asistanı olarak görev yapmaktadır.

Image

İzlem Acaroğlu Öngün

Halk ile İlişkiler Sorumlusu

1989 yılında Mağusada doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mağuda’da tamamladıktan sonra Doğu Akdeniz Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İngilterede Queen Mary Univesity of London’da yüksek şeref ile tamamladı. Birden farklı kurumda öğretmenlik yaptı. Şu anda Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Spora olan tutkusu küçük yaşta başlamış olup, birden fazla spor dalı ile uğraşmıştır. KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonunun sunduğu eğitmenlik poragramlarına katılıp spor eğitmenliği sertifikası almıştır. Bunların yanı sıra 2016 yılında 2 kez KKTC Bikini Fitness dalında şampiyon olup, yine aynı sene içerisinde NAC Hardline Türkiye Şampiyonasında Bikini Wellness kategorisinde kategorisinde birinci gelip NAC Hardline Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazanmıştır. Bu yarıştan da altıncılık elde etmiştir. 2021 yılından itibaren her yıl düzenlenen Long Beach Games Uluslararası Fonksiyonel Fitness yarışmasında organizasyon ekibinde yer almaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Image

Nesrin Yüceulaş

Halk İle İlişkiler Sorumlusu

27 Ocak 1997’de Mağusa’da doğdu. Eğitimini sırasıyla Alasya İlkokulu, Çanakkale Ortaokulu ve Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nde (GMTMK) tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İngiltere’ye gitti. İngiltere’nin Manchester şehrinde yer alan Manchester Üniversitesi’nde (University of Manchester) kimya bölümünü bitirip yüksek lisans eğitimini de yine aynı üniversitede tamamladı. Eğitiminin ardından 2019 yılında adaya dönüp 2019-2020 yıllarında Dağlı Trading LTD.’de kimyager olarak çalıştı. Kimyagerliği sırasında pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Şu an da Güney Kıbrıs’ta bulunan Lefkoşa Üniversitesi’nde (University of Nicosia) doktora eğitimi almaktadır. İlkokul yıllarından başlayarak üniversite eğitimine kadar tenis, satranç ve voleybol sporlarıyla profesyonel olarak ilgilendi. Lise yıllarında GMTMK okul takımı ve MAGEM/Çamlık Spor lig takımlarıyla birçok şampiyonluk yaşadı. Üniversite eğitimi sırasında voleybol oynamaya devam etti ve 3 yıl üniversitenin kadın takımları yöneticiliğini yaptı. 2019-2022 yılları arasında Güney Kıbrıs – Derinya bölgesinde bulunan Anagennisi Deryneias Kulübü’nde voleybol oynadı. Mağusa Gençlik Birliği Derneği’nde etkinlik sekreteri ve Kuksa Kampçılık Derneği’nde genel sekreter olarak görev yapmaktadır. 2016 yılından beridir Gençlik Dairesi tarafından düzenlenen Kantara Gençlik Kampları’nda gönüllü liderlik yapmaktadır.

Image

Hüseyin Alanlı

Web Developer

1993 yılında Mağusa’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mağusa’da tamamladıktan sonra Ingiltere’de, Southampton Solent Üniversitesinde Bilişim Teknolojileri bölümünden mezun oldu. Daha sonra, Dijital Tasarım bölümünde, tezini yüksek başarı ile tamamlayıp uzmanlığını aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra, Ingiltere’de yaşamaya devam ederek, 2018-2022 yılları arasında TheYachtMarket adlı şirkette web site geliştiricisi olarak görev aldı. 2022 Haziran itibariyle, You Agency adlı şirkette web site geliştiricisi olarak çalışmaktadır. Kıbrıs ve Ingiltere dahil olmak üzere birçok web sitesinin yöneticiliğini ve kurulumunu üstlenmektedir. Web site geliştiriciliğine ek olarak farklı projelerde dijital tasarımlarıyla yer aldı. Mesleği gereği, ileri derecede farklı yazılım dillerini uygulaya bilirken, Adobe uygulamalarını da kullanabilmektedir. Bu yıl gerçekleşecek olan Famagusta Marathon etkinliğinin tüm web site ve online kayıt işlerinin düzgün bir şekilde ilerlemesi için çalışmaktadır. Şu anda hayatını Ingiltere’de, Southampton şehrinde sürdürmektedir.

Image

Hasan Oduncuoğlu

Web Developer Sorumlusu