Yarış bilgileri ve Kayıt

YARIŞ BİLGİLERİ

Famagusta Maraton Kayıtları sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

YARIŞ BİLGİLERİ

Yarış Bilgileri

Image

3K Melekler
150.00₺

Image

1K Kids
Fun Run

Image

6K Famagusta
Fast Race

1000₺

Image

10K Famagusta
City Race

1000₺

Image

42K Cortado
Marathon Race

1000₺

Start Time / Başlangıç Saati

06:45 – 42 K

07:10 – 10K

07:20 – 6K

11:30 – 1K

12:30 – 3K

Start Time / Başlangıç Saati

06:45 – 42K

07:10 – 10K

07:20 – 6K

11:30 – 1K

12:30 – 3K

Tarih ve Saat Değişikliği

Göğüs Numarası ve Kit Dağıtımı

2-3-4 Nisan CrossXtreme

08:00-10:00 / 14:00-20:00

5 Nisan Lefkoşa Atatürk satadyumu

14:00-18:00

6 Nisan Salamis Yolu Magem

14:00-19:00

FAMAGUSTA MARATHON YARIŞMA KURALLARI VE TAAHÜTNAMESİ

Dokümanı PDF olarak görüntüle veya indir

GENEL YARIŞ KURALLARI: Famagusta Marathon yarış ve güzergâh kontrolü KKTC Atletizm Federasyonu, Organizasyon ekibi, güzergahta/bitiş noktasında yer alan Resmi Hakemler ve Tasnif Ekibi tarafından gerçekleştirilecektir. Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. Her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Başka birisi başkasına ait kiti teslim alamaz. Numara ve yarış kiti dağıtımı organizasyon ekibinin belirlediği tarih ve saatlerde yapılacaktır. Katılımcılara göğüs numarası ile çanta ve ölçüm çipi verilecektir.

• ZAMAN SINIRI: 42 K Maraton yarış parkuru için zaman sınırı 6 saattir. 10 K için zaman sınırı 90 dakikadır 6 K için 60 dakikadır Bu sürelerden sonra tüm parkur trafiğe açılacaktır. Halen parkurda bulunan koşucular kontrollü bir şekilde yol kenarından veya kaldırımlardan koşmaya devam edebilir fakat sorumlulukları kendilerine aittir.

• ÖNEMLİ: Zaman sınırı dışında kalan koşucular tasnife giremez, sertifika ve madalya için herhangi bir hak iddia edemez.

• ÖNEMLİ: Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar Famagusta Marathon’un tüm kurallarını okumuş ve onaylamış kabul edilir. Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için lütfen web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı düzenli olarak ziyaret ediniz.

• YAŞ SINIRLAMASI: 13 yaşını doldurmuş olan sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 6 K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek. 16 yaşını doldurmuş olan sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 6 K ve 10 K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek sporcuların organizasyonun belirlediği tarih ve yerlerde taahhütnameleri imzalaması zorunludur. 18 yaşını doldurmuş olan sporcular tüm kategorilerde yarışabilirler.

• DİSKALİFİKASYON: Göğüs numarası veya yarış çipinin görünür şekilde olmaması, göğüs numarası ve yarış çipinin başka kişilere devredilmesi, yarış güzergâhından çıkılması veya değiştirilmesi, resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir. Saldırgan hareketler veya organizasyon ekibinin gerek duyduğu herhangi bir durumda sporcu yarışmadan diskalifiye edilebilir.

• TASNİF: Tek kullanımlık çipler ile net zaman ölçümü yapılacaktır. Yarışta, katılımcılara dağıtılacak olan tek kullanımlık çip geçerli olacaktır. Geçerli bir tasnif gerçekleşebilmesi için koşucuların başlangıç noktası, dönüş noktalarında ve bitiş noktalarında bulunan ölçüm noktalarından geçmeleri gerekmektedir. Göğüs numaraları buruşturulmamalı, katlanmamalı ve yerleri belirlenmiş noktalardan toplu iğne ile göğüs hizasında tutturulmalıdır.

• Önemli: Yarışmacı kitleri ve çip dağıtımı organizasyon ekibinin belirteceği tarihler ve yerlerde yapılacaktır. Yarışmacıların bu günlerde gelip kitlerini almaları zorunludur. 7 Nisan Pazar günü kesinlikle kit ve çip dağıtımı yapılmayacaktır. Çipi ve göğüs numarası olmayan sporcular kesinlikle yarışamaz.

• KATEGORİZASYON: Yarı Maraton 42 K, 10 K ve 6 K için E/K ilk beş sırada bitiren sporcular genel klasman olarak değerlendirilecektir. Genel klasmanda derece alan sporcular yaş kategorisinde değerlendirilmeyecektir. Ulusal klasman sadece KKTC uyruklu sporcuların değerlendirileceği bir klasman olacaktır ve ilk üç podyuma çıkacaktır. 42 Km Yaş kategorilerinde podyum olacak yaş kategorileri:18-24. 25-29. 30-34. 35-39. 40-44. 45-49. 50-54. 55-59. 60 + yaş kategorilerine göre değerlendirme yapılacaktır. 10 K ve 6 K KATEGORİLERİNDE YAŞ KATEGORİLERİ İÇİN PODYUM YAPILMAYACAK. 10 K ve 6 K YAŞ KATEGORİLERİ SİSTEMDEN BELİRLENECEK VE HAKEM MASASINDAN MADALYA ARKASI PLAKALARINI ALABİLECEKLER.

 

KKTC ATLETİZM FEDERAYONU

FAMAGUSTA MARATHON 42K, 10K, 6K YARIŞLARINA

KATILIM TAAHHÜTNAMESİ

 

 1. Kayıt Formunda Belirttiğim Bilgilerin Şahsıma Ait Olduğunu Onaylıyorum.
  • Bilgilerimin doğru olduğunu, hatalı yazmış olduğum bilgilerimi kontrol ederek katılacağım yarış tarihinden önce düzeltilmesi talep edeceğimi, yarış tarihinden önce bilgilerimi düzelttirmediğim takdirde bilgilerimden doğabilecek her türlü sorumluluğu kabul ediyorum.
  • Şahsi bilgilerime tanımlanan çip veya göğüs numaramı koşması için hiç kimseye vermeyeceğimi, vermem halinde yarıştan diskalifiye olabileceğimi ve doğabilecek her türlü sorun ile neden olacağım zararlar bakımından hukuki süreçlerin işletileceğini biliyorum.

 

 1. Yaş Sınırı Bilgilerini Okudum ve Kayıt Formunda Belirttiğim Doğum Tarihi Bilgisinin Doğru Olduğunu Onaylıyorum.
  • FAMAGUSTA MARATHON yarışı için 18 yaşında olunması gerektiğini, 18 yaş altında açılan kategori varsa, ailemden alınmış izin taahhütnamesi ile yarışmam gerektiğini, bunları ibraz etmemem durumunda katılamayacağımı, katıldığım takdirde derecelendirilmeyeceğimi biliyorum.
  • Doğum tarihi bilgimin hatalı olması ve yarış tarihine kadar düzelttirmemem durumunda, Sonuç listelerinde ve yaş gruplarında farklı yaş ile gözükmem ve derece alamamam durumunda herhangi bir hak talep edemeyeceğimi biliyorum.

 

 1. Kayıt İptali ve Yarışa Katılmama Durumu ile İlgili Bilgileri Okudum ve Onaylıyorum.
  • Organizasyona katılmak için kayıt işlemimi tamamladıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım katılamadığım takdirde kaydımın ertelenmesini, iptalini, değişikliğini ve ödemiş olduğum kayıt ücretinin iadesi talep edilmeyecek ve iade yapılmayacaktır.

 

 1. Yarış İptali/Ertelenmesi ile İlgili Bilgileri Okudum ve Onaylıyorum.
  • Doğal afetler, genel yas ve Atletizm Federasyonun aldığı bir karar ile organizatör yarışı iptal edebilir veya tarih, güzergâh değişikliği yapabilir. Katılımcı bu nedenle organizasyonu düzenleyen kurum ve iştirakçilerinden herhangi bir katılım ücreti, konaklama, yol vb. masrafları talebinde bulunamaz.
  • FAMAGUSTA MARATHON koşuları ile ilgili ihtilafların çözümünde Lefkoşa Mahkemesi yetkilidir.

 

 1. Tıbbı olarak yarışa katılmamda herhangi bir sağlık sorunum olmadığını beyan ediyor ve onaylıyorum.
  • Yarış öncesinde mutlaka doktor kontrolünden geçerek muayene olmam gerektiğini, solunum yolları ve kalp hastalıkları olanların yarışa katılmamaları gerektiğini, tıbbı olarak yarışa katılmam için hiçbir engelimin olmadığın, bu koşu tamamlayabilmek için gerekli fiziksel yeterliliğe sahip olduğumu, yarışa uykumu almış olarak ve dinlemiş bir şekilde katılmam gerektiğini, yarış sabahı kahvaltımı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınmam gerektiğini, spor ayakkabımı mutlaka spor çorabı ile giymem gerektiğini ve yarış esnasında oluşacak herhangi bir sağlık problemi için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım istemem gerektiğini biliyorum ve onaylıyorum.

 

 1. Yarış öncesinde, sırasında ve sonrasında başıma gelebilecek kazalardan ve sakatlıklarda her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu kabul ediyorum.
  • Kendi adıma, varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2024 yılı, FAMAGUSTA MARATHON öncesinde ve sonrasında aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir yaralanma, hasar veya sakatlık, ölüm durumlarında, organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, sponsorların, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu beyan ediyorum. Herhangi bir sağlık sorunumda, sağlık kuruluşunda göreceğim tüm tedavi masraflarının tarafımdan karşılanacağını beyan ediyorum.

 

 1. Organizasyonu düzenleyen kurum yetkilileri gerektiğinde, sporcuların güvenliği için yarışı başlamadan iptal edebilir.

 

 1. Yarış esnasında çekilen fotoğraf ve videolarımın yayınlanmasını ve paylaşımını onaylıyorum.
  • FAMAGUSTA MARATHON koşularında çekilmiş her türlü fotoğraf, film ve kaydın, reklam dahil tümünün yasal amaçlı kullanımlarını ve bu formla verdiğim kişisel bilgilerimin kampanya, avantaj, ürün, hizmet tanıtımları, reklam ve pazarlama amaçlı muhafaza edilmesini, iş birliği içerisinde olunan kurumlarla paylaşılmasını onaylıyor ve bu sebeple herhangi maddi veya manevi bir hak talebinde bulunmayacağımı taahhüt ediyorum.

 

 1. Aksini belirtmediğim sürece organizasyonu düzenleyen kurum tarafından bilgilendirme amaçlı olarak tarafıma gönderilecek SMS, internet, posta, telefon vb. kanallardan bana erişilmesine izin veriyorum.

 

 1. Yarışma koşullarına uygun belirtilmiş alandan yarış kiti/Göğüs numarası gibi ekipmanları kendim almam gerektiğini biliyorum.

   10.1.Yarış kitimin göğüs numarası ve çipten oluştuğunu biliyorum.

   10.2. Yarış kitimi belirtilen tarihler arasında almadığım taktirde, sonrasında yarış kiti malzemeleri için herhangi bir hak iddia edemeyeceğimi biliyor ve kabul ediyorum.

 

 1. Kayıp eşyalarım ile ilgili sorumluluğun bana ait olduğunu biliyorum.
  • Yarışma alanında kaybolan herhangi bir eşyamdan organizasyon ekibini sorumlu tutmayacağımı anladım.
  • Çantamda değerli eşya, para, telefon, cüzdan vb. bulundurmamam gerektiğini, çantamın kaybolması durumunda sorumluluğun şahsıma ait olduğunu biliyorum.

 

 1. Ödül ve derece ile ilgili bilgileri okudum ve onaylıyorum.
  • Para ödülünden Türk ve yabancı uyruklu sporcuların faydalanacağını biliyorum.
  • KKTC Atletizm Federasyonunun yönetmelik şartlarını biliyor ve kabul ediyorum.

 

 1. Güvenlik ile ilgili kurallara uyacağımı kabul ve taahhüt ediyorum.
  • Yarış güvenliği için organizasyonu düzenleyen kurum yetkilileri ve Emniyet yetkililerinin tebliğ edeceği kurallara uyacağımı, yarış üst ve çanta aramalarından geçeceğimi, güvenlik açısından tehlikeli görülmem durumunda yarışa katılmama müsaade edilemeyeceğini biliyor ve onaylıyorum.

 

 • FAMAGUSTA MARATHON koşularına hayvan ve tekerlekli araç (Engelli Sporcular sadece onlarla ilgili kategori açıldığında yarışa katılabilirler.) ile katılamayacağımı biliyor ve onaylıyorum.
  • FAMAGUSTA MARATHON bir koşu organizasyonu olup, bisiklet, motosiklet, paten yada herhangi bir başka tekerlekli ya da tekerleksiz araçla ve her türlü hayvan ile yarışa katılmak mümkün değildir.
  • Katılımcıları, organizasyona uygun spor giysileri ile gelmeleri gerekmektedir.

 

 1. Yarışa afiş, pankart, balon vb. görsel materyal ile gelinmemesi gerektiğini ve gelinmesi durumunda yasal işlem başlatılacağını biliyorum.

 

 1. Olası Hatalar ve Değişiklikler
  • Yarışı düzenleyen kuruma ait hem görsel hem de baskılı materyalde fiyat veya bilgilendirme özellikleriyle ilgili olası hatalar veya eksiklikler sebebi ile organizatörler ve kurum sorumlu tutulamaz. 2.Yazıl1 ve görsel bilgilendirilmelerde paylaşılan bilgilerde haber verilmeksizin revize ve değişiklik yapılabilir.
 2. Yarış sonuçlarında diskalifiye olma ve ismimin gözükmesi durumunda yazılı olarak başvuru yapılması gerektiğini biliyor ve onaylıyorum.
  • Yarış sonrasında yayımlanacak olan sonuçlar listesinde ismimin gözükmemesi durumunda yarıştan sonra bir hafta içerisinde e-posta ile yazılı olarak info@ktaf.org.tr adresine yarışta koştuğuma, çip noktalarından eksiksiz geçtiğime ve yarışı belirtilen zaman içerisinde tamamladığıma dair varsa görsel dokümanlar ile talebimi yapacağımı ve belirtilen zaman içerisinde yapmadığım talep içinde herhangi bir hak iddia edemeyeceğimi biliyor ve onaylıyorum.
  • Yarış parkurunda kurulmuş olan çip noktasında yer alan çip halılarından geçmediğim taktirde / hakem noktalarından geçmediğimin tespit edilmesi durumunda ve internet sitesi KKTC Atletizm Federasyonu diskalifiye kurallarında belirtilen kuralların ihlal edilmesinin diskalifiye sebebi olduğunu biliyor ve kabul ediyorum.

 

Yukarıda belirtilen, FAMAGUSTA MARATHON koşularına kayıt ve katılım şartlarını özgür iradem ile okudum ve anladım. Yazım punto ölçülerinin ve yazılım dilinin net ve anlaşılır olduğunu, kayıt ve katılım şartlarında yer alan tüm detayları gayrikabili rücu şekilde taahhüt ederek, yarışmaya katlıyorum.

 

KATEGORİZASYON: Yarı Maraton 42 K, 10 K ve 6 K için E/K ilk beş sırada bitiren sporcular genel klasman olarak değerlendirilecektir. Genel klasmanda derece alan sporcular yaş kategorisinde değerlendirilmeyecektir. Ulusal klasman sadece KKTC uyruklu sporcuların değerlendirileceği bir klasman olacaktır ve ilk üç podyuma çıkacaktır. 42 Km Yaş kategorilerinde podyum olacak yaş kategorileri:18-24. 25-29. 30-34. 35-39. 40-44. 45-49. 50-54. 55-59. 60 + yaş kategorilerine göre değerlendirme yapılacaktır. 10 K ve 6 K KATEGORİLERİNDE YAŞ KATEGORİLERİ İÇİN PODYUM YAPILMAYACAK. 10 K ve 6 K YAŞ KATEGORİLERİ SİSTEMDEN BELİRLENECEK VE HAKEM MASASINDAN MADALYA ARKASI PLAKALARINI ALABİLECEKLER.

 

Tarih:
Adı-Soyadı:
Uyruğu:

Kimlik No:

Telefon:
Göğüs No:

 

Tüm koşulları okudum ve kabul ediyorum.

İmza

 

 

 

 1. I confirm that the information I have specified in the registration form belongs to me.

1.1. I accept that all the information I provided for myself is correct and should there be any mistakes I am responsible of checking the information and have it corrected before the race date. If I fail to do so, I accept all the consequences and responsibilities that may arise from it.

1.2. I know that I cannot give my chip or chest number designated for me to anyone to run.  Should I give it, I understand that I may be disqualified from the race and that legal processes will be carried out in terms of any problems that may arise and the damages I may cause.

 

 1. I have read the Information about Age Limit and I Confirm that the Date of Birth I Specified on the Registration Form is Correct.

2.1. I know that I must be 18 years old for the FAMAGUSTA MARATHON race, if there is a category opened under the age of 18, then I can only attend with a consent letter from my family. If I fail to submit a consent form, I will not be able to participate, and if I participate, I will not be ranked.

2.2. I know that if my birth date information is wrong and I do not have it corrected until the race date, I cannot claim any rights if I appear in different age groups in the results lists and if I cannot get awarded as a result of being in an incorrect age group.

 

 1. I Have Read and Approve the Information Regarding Cancellation of Registration and Failure to Participate in the Race.

3.1. If I cannot attend the organization for any reason after completing my registration to participate in the organization, I understand that I cannot ask for the postponement, cancellation, change of my registration. Moreover, I confirm that in such case I will not request a refund of the registration fee that I have paid and the orginasitaion has no obligation to give me a refund.

 

 1. I Have Read and Approved the Information Regarding Race Cancellation / Postponement.

4.1. Due to natural disasters, general mourning and a decision taken by the Athletics Federation, the organizer can cancel the race or change the date and route. For this reason, the participant cannot demand any participation fee, accommodation, travel, etc. expenses from the organization and its participants.

4.2. The Nicosia Court is authorized to settle disputes regarding the Famagusta Marathon races.

 

 1. I declare and confirm that I have no medical problems in participating in the race.

5.1. I know and approve that, before the race, I must be examined by a doctor (those with respiratory tract and heart diseases should not participate in the race), I have no medical obstacles to participate in the race, I have the necessary physical competence to complete this race, I should participate in the race with a restful sleep, I should avoid alcoholic and acidic drinks by having my breakfast early on the morning of the race, that I should wear my sports shoes with sports socks, and that I should leave the race for any health problems that may occur during the race and ask for help from the health officials.

 

 1. I accept that all responsibility belongs to me for any accidents and injuries that may happen to me before, during and after the race.

6.1. I declare on behalf of myself, my heirs, managers, personal and legal representatives that all responsibility belongs to me and  the organizers, the people in charge of the organization, the sponsors, the organization representatives will not be held responsible for any injury, damage or disability, death that may occur to me during the activities before and after the Famagusta Marathon Road Run in 2023. I declare that in case of any health problems, all of the medical treatment costs will be covered by me.

 

 1. Officials of the organization event may cancel the race before it starts, for the safety of the athletes, if necessary.

 

 1. I approve the publication and sharing of my photos and videos taken during the race.

8.1. I approve the legal use of all kinds of photographs, films and recordings, including advertisements, taken during the Famagusta Marathon races, and the preservation of my personal information provided in this form for campaign, advantage, product, service promotions, advertising and marketing purposes, and sharing them with the cooperated institutions, and therefore I undertake that I will not claim any material gain or moral rights.

 

 1. Unless I specify otherwise, I consent to be accessed through SMS, internet, mail, telephone, etc. to be sent to me by the organization for informational purposes.

 

 1. I know that I must get the equipment such as race kit/Chest number from the specified area in accordance with the competition regulations.

10.1.I know my race kit consists of chest number and chip.

10.2. I know and accept that if I do not receive my race kit within the specified dates, I cannot claim any rights for the race kit materials afterwards.

 

 1. I know that I hold the responsibility of my stuff.

11.1. I understand that I will not hold the organization team responsible for any of my lost belongings in the competition area.

11.2. I know that I should not keep valuables, money, phone, wallet, etc. in my bag and that if my bag is lost, it is my responsibility.

 

 1. I have read and approved the information about the awards and the ranking.

12.1. I know that Turkish and foreign national athletes will benefit from the cash prizes.

12.2. I know and accept the regulations of the TRNC Athletics Federation.

 1. I accept and undertake that I will comply with the rules regarding security.

13.1. I know and approve that I will abide by the rules that will be announced by the authorities of the organization and the Police officials for the safety of the race, that I will go through the race top and bag searches, and that I will not be allowed to participate in the race if I am seemed dangerous in terms of general safety.

 

 1. I know and confirm that I cannot participate in Famagusta Marathon races with animals and wheeled vehicles (Disabled Athletes can only participate in the race when the related category is opened.).

14.1. Famagusta Marathon is a running organization and it is not possible to participate in the race with bicycles, motorcycles, skates or any other wheeled or non-wheeled vehicle and any animal.

14.2. Participants must come to the race with appropriate sportswear.

 

 1. I know that visual materials such as banners and balloons, etc should not be brought to the event and legal action will be initiated in case of doing so.

 

 1. Possible Bugs and Changes

16.1. The organizers and the institution cannot be held responsible for possible errors or deficiencies regarding the price or informational features in both the visual and printed materials.

16.2. The information shared in written and visual notifications can be revised and changed without notice.

 

 1. I know and approve that in case of disqualification and my name appearing in the results of the race, a written application must be made.

17.1. If my name does not appear in the list of results to be published after the race, I will send a written request to info@ktaf.org.tr within a week after the race, with visual documents, if any, stating that I ran the race, passed the chip points completely and completed the race within the specified time. I know and approve that I cannot claim any rights in the request that I have not made in time.

17.2. I know and accept that if I do not pass through the chip carpets located at the chip point installed on the racetrack / if it is determined that I did not pass the referee points, and the violated the rules specified in the website TRNC Athletics Federation disqualification rules are grounds for disqualification.

 

I have voluntarily read and understood the conditions for registration and participation in the Famagusta Marathon races stated above. I participate in the competition by making an irrevocable commitment that the font sizes and software language are clear and understandable, and that all details included in the registration and participation conditions.

 

CATEGORIZATION: For Half Marathon 21 K, 10 K and 6 K, Athletes finishing in the first five places in M/W will be evaluated as general classification. Athletes who are ranked in the general classification will not be evaluated in the age category. The national classification will be a classification in which only TRNC national athletes will be evaluated and the first three will be on the podium. Age categories that will be on the podium in the 21 Km Age categories are: 18-24. 25-29. 30-34. 35-39. 40-44. 45-49. 50-54. 55-59. 60+. THE PODIUM WILL NOT BE MADE FOR AGE CATEGORIES IN 10 K AND 6 K CATEGORIES. THE WINNERS OF 10K AND 6K AGE CATEGORIES WILL BE DETERMINED FROM THE SYSTEM AND THEY WILL BE ABLE TO RECEIVE MEDAL BACK PLATES FROM THE REFEREE BOARD.

 

 

Tarih:

Name and surname:

Nationality:

ID number:

Telephone No:

Chest No:

I have read and accept all conditions.

Signature